poniedziałek, 3 listopada 2014

6# Franz Beckenbauer

 Podpis pochodzi z wymiany.
Hej :D Dzisiaj bardzo krótko, bo późno wróciłem do domu i trzeba brać się za lekcje :/ Autograf jest od byłego znakomitego niemieckiego piłkarza - Franza Beckenbauera. Jest to legenda piłki nożnej, na pewno każdy fanatyk sportu zna tego pana :)Franz Beckenbauer, pseud. Kaiser, pol. Cesarz (ur. 11 września 1945 w Monachium) – niemiecki piłkarz grający na pozycji stopera, a po zakończeniu kariery zawodniczej trener piłkarski i działacz sportowy. Jeden z najwybitniejszych piłkarzy w historii piłki nożnej, mistrz świata, mistrz Europy, dwukrotny zdobywca Złotej Piłki (1972, 1976)
Reprezentował barwy Bayernu Monachium (czterokrotny mistrz Niemiec, zdobywca Pucharu Niemiec, trzykrotny zdobywca Pucharu Europy oraz Pucharu Interkontynentalnego),New York Cosmos i Hamburgera SV. Podczas Mundialu 1998 we Francji został wybrany do Drużyny marzeń XX wieku. Członek FIFA 100
W latach 1984-1990 selekcjoner reprezentacji RFN, z którą zdobył tytuł mistrza świata 1990, tym samym dołączył do Brazylijczyka Mario Zagallo, który zdobył tytuł mistrza świata jako piłkarz i jako trener.
Obecnie Beckenbauer jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych postaci w niemieckim i międzynarodowym futbolu. Podczas Mundialu 2006 w Niemczech był szefem komitetu organizacyjnego. Obecnie pracuje jako ekspert w telewizji Sky Deutchland oraz jako felietonista w gazecie Bild.

źródło: wikipedia.pl

2 komentarze: