niedziela, 2 listopada 2014

5# Trener polskiej reprezentacji w futsalu - Andrea Bucciol + wspomnienia!

Autograf zdobyty osobiście w bardzo miłych okolicznościach :),
Hej :) Pozwólcie, że zacznę od wspomnień, którę bądź co bądź, są związane z historią zdobycia tego autografu. Jeśli nie wiecie, to gram w futsal (piłka halowa). Rok temu wraz z drużyną udaliśmy się na Mistrzostwa Polski. W ćwierćfinale tej imprezy zmierzyliśmy się z Rekordem Bielsko-Biała, niestety, okazaliśmy się gorsi dopiero po rzutach karnych. 
Trenerem Rekordu, był obecny trener Reprezentacji Polski. Włoch Andrea Bucciol po meczu z nami, przyszedł do nas do szatni. Zamienił kilka zdań z naszym trenerem, a następnie zwrócił się do nas. Usłyszeliśmy od niego kilka miłych i pokrzepiających słów. A selekcjoner Reprezentacji Polski wyraził chęć przyjechania do Białegostoku i przeprowadzenia z nami treningu! Następnie mieliśmy chwilę sam na sam z Andreą Bucciolem. Dostawaliśmy autografy oraz robiliśmy zdjęcia. Włoch był bardzo zachwycony naszą grą z jego zespołem oraz okazał się bardzo miłym i sympatyczynym człowiekiem.


Poniżej prezentuję wam halę Jasna 31 w Gliwicach, gdzie został rozegrany turniej. Jest to najnowocześniejsza hala sportowa w Polsce, przeznaczona tylko i wyłącznie do futsalu.


Andrea Bucciol (ur. 21 sierpnia 1967 w Veneto) – włoski trener futsalowy, od 2013 r. selekcjoner reprezentacji Polski. Jako zawodnik występował na pozycji bramkarza w niższych ligach we Włoszech. W latach 2000-2009 był trenerem bramkarzy w klubie występującym w serie B i serie C 1 – Manzano. W 2010 r. został trenerem występującego w ekstraklasie Rekordu Bielsko-Biała, z którym zdobył Puchar Polski i dwukrotnie zajął trzecie miejsce w ekstraklasie. Posiada licencję trenerską UEFA Pro. 22 maja 2013 r. został selekcjonerem reprezentacji Polski, w pierwszym meczu pod wodzą włoskiego trenera reprezentacja Polski pokonała 6:1 reprezentację Malezji.

źródło: wikipedia.pl


Już jutro legenda światowej piłki nożnej! :)

10 komentarzy: